XI Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej
15 października 2018 r.
Małopolski Ogród Sztuki,
ul. Rajska 12, Kraków

 

1.ŚRODKI TRANSPORTU

POCIĄG – (www.pkp.pl ) – bilety kolejowe kupicie Państwo w kasach, na dworcach lub w Internecie. Istnieje również możliwość zakupu biletu w pociągu u konduktora, do którego należy zgłosić się od razu po rozpoczęciu podróży. Bilet taki jest sprzedawany za dodatkową opłatą.

AUTOKAR – na portalu www.e-podroznik.pl  znajdziecie Państwo rozkłady wszystkich autobusów i busów jeżdżących do Krakowa. Połączenia PKS są na stronie www.pksbilety.pl. Ze względu na sprawną obsługę i korzystne koszty przejazdu polecamy Polski Bus. Na stronie przewoźnika (www.polskibus.pl )  można sprawdzić rozkład jazdy i kupić bilety.

SAMOCHÓD –  jedziesz jako kierowca?  Chciałbyś jechać, ale nie masz z kim? – Zachęcamy do zapoznania się z ogólnopolskim  portalem BlaBlaCar  (www.balblacar.pl ), który pozwala na znalezienie wygodnej i taniej formy podróży z kierowcą jadącym w tym samym kierunku lub zabraniu innych współpasażerów.

 

2.DWORZEC KRAKÓW GŁÓWNY (PKP) – MAŁOPOLSKI OGRÓD SZTUKI

Z  Dworca Kraków Główny, najlepiej wsiąść w tramwaj linii 2, 20 lub 4. Przejazd tramwajem zajmuje ok. 5 min., a przejście z przystanku do MOS ok. 4 min. 

 

 

Główne wejście Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12)

3. Małopolski Ogród Sztuki – Spółdzielcze Centrum Szkoleniowo Konferencyjne SCSK – „Optima”

Nocleg: SCKS „Optima”

Adres: Malborska 65, 30-646 Kraków

Dojazd:

  • z Dworca Głównego Tunel: tramwaj 50 (kierunek – „Kurdwanów”), wysiąść na przystanku – „Kabel”
  • Taksówka: przejazd taksówką z parkingu nad dworcem, gdzie znajduje się postój. Można tam dotrzeć windą lub schodami. Przejazd taksówką spod Dworca Głównego do ośrodka SCKS Optima powinien kosztować około 25-30 PLN.
  • Z dworca Kraków-Płaszów: Przystanek „Dworcowa”; tramwaj linii: 3, 6, 9, 13, 23, 24, 50 (kierunek – „Bieżanów Nowy”, „Kurdwanów”), wysiąść na następnym przystanku „Kabel”

Wszelkie dodatkowe informacje logistyczne jak dojechać z ośrodka do centrum znajdują się na stronie SCSK „Optima”

UWAGA! Wszyscy uczestnicy OSES oraz Gali Konkursu na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku otrzymują od SCKS Optima 20% zniżkę na pobyt w ośrodku.
O szczegóły proszę pytać dzwoniąc lub pisząc bezpośrednio do SCSK „Optima”:  tel.  12 655 17 49
adres mailowy: biuro@optima.krakow.pl

Dojście z przystanku tramwajowego Kabel do SCSK „Optima”, 400 m.


SCKS „Optima, ul. Malborska 65, Kraków

4. WSZYSTKIE POTRZEBNE LOKALIZACJE

  • OSES – Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków
  • proponowany nocleg – SCSK Optima ul. Malborska 65, Kraków

5. DODATKOWE INFORMACJA

KOMUNIKACJA MIEJSKA – na stronie http://kmkrakow.pl/  znajdziecie Państwo zarówno wszystkie rozkłady jazdy, jak i informacje o ewentualnych objazdach i cenach biletów (np. koszt biletu dobowego to 15 zł). Serdecznie polecamy skorzystanie ze strony https://jakdojade.pl/krakow/trasa/, która po wybraniu miejsca startu i docelowego pokaże najszybszą opcję dojazdu. Posiadacze smartfonów mogą sobie również zainstalować w swoim telefonie aplikację “Jak dojadę”.

WŁASNY SAMOCHÓD – przyjeżdżając do nas autem, powinni Państwo pamiętać, że centrum Krakowa objęte jest strefą płatnego parkowania. Obowiązuje ona od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 -20.00. W soboty, niedziele i dni świąteczne parkowanie jest bezpłatne. Prosimy mieć na uwadze, że nie będzie możliwości zaparkowania przed Małopolskim Ogrodem Sztuki.

 

Więcej informacji dot. poruszania się po Krakowie pod linkiem: http://www.krakow.pl/odwiedz_krakow/40581,artykul,poruszamy_sie_po_krakowie.html

 

Zachęcamy do pozostawiania samochodów poza obrębem centrum i korzystania z komunikacji miejskiej.